تماس با ما: 02154883000-02126201315   |   ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   گزارش فصلی چیست؟ مهلت ارسال گزارشات فصلی تا چه زمانی است؟ چه کسانی موظف به ثبت گزارشات فصلی خود هستند؟ راهکارهای جلوگیری از جرایم مالیاتی چیست؟ راه های تخفیف مالیاتی چیست؟ جرائم عدم ارسال گزارش فصلی و تاخیر در ارائه آن چگونه است؟ چگونه می توان گزارشات خرید و فروش را تهیه کرد؟
   در پایان هر فصل به طور معمول مودیان حقیقی و حقوقی موظف به ارائه گزارشات خرید و فروش هستند.
  به گزارشات خرید و فروشی که اشخاص براساس ماده قانونی 169 و169 مکرر به سازمان امور مالیاتی ارسال می‌کنند، گزارش فصلی می‌گویند.
  مالیات یک هزینه اجتماعی است که آحاد مردم در راستای بهره مندی از امکانات و منابع موظفند آن را پرداخت کنند که میزان برآورد و تعیین آن به سازمان اداره‌ی مالیات واگذار شده است.
  مودیان می‌توانند با همکاری یک تیم مجرب حسابداری و با تنظیم اسناد و مدارک صحیح از میزان مالیات کسر و بین تمام گزارشات فصلی هماهنگی ایجاد کنند زیرا درصد قابل توجهی از مودیان آگاهی از چگونگی ارائه گزارشات فصلی خود ندارند و اطلاعی از اینکه مشمول این ماده به حساب می آیند ندارند، لذا برای آگاهی بیشتر درزمینه‌ی ارائه و ثبت گزارشات فصلی به مشورت با مشاوران مالیاتی نیاز دارند، در این راستا کارشناسان و وکلای مجرب مالیاتی (موسسه پیشگامان حساب) می توانند با ارائه‌ی مشاوره رایگان از ضررهای احتمالی جلوگیری کنند.
  طبق ماده‌ی 169و 169مکرر قانون مالیاتهای مستقیم کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی موظف به دریافت کارت اقتصادی می باشند که براساس آن برای انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادی مربوط به خود و طرف معامله را درصورت حساب ها و فرم و اوراق مربوط درج و فهرست معاملات خود را به اداره‌ی امور مالیالتی مربوط ارائه نمایند.
  برای جلوگیری از جرائم مالیاتی نیازاست بدانیم که افراد گاهی اقدام به دریافت کارت و شماره اقتصادی ننموده و یا با کارت و شماره اقتصادی افراد دیگر اقدام به معامله می‌نمایند که به میزان 10درصد میزان معامله جریمه خواهند شد، و اگر گزارشات خرید و فروش خود را تا یک ماه پس از پایان فصل به سازمان امور مالیاتی ارسال نکنند مشمول جریمه‌ی 1درصد از مبلغ فهرست آنها می شود.
  بنابراین برای جلوگیری از جریمه مالیاتی بهتراست گزارشات فصلی را به صورت دقیق و به موقع ارسال نمایند که این مستلزم آگاهی و دانش کافی در زمینه‌ی ثبت گزارشات است
  گزارشات فصلی اعم از دفاتر قانونی (دفتر روزنامه) و دفاتر مشاغل (درآمد و هزینه) نیز باید به صورت حساب های مودی استناد شود و در سامانه سازمان مالیاتی ثبت شود و درجهت اهمیت صحت این گزارشات باید دقت بسیار زیادی در انجام فرآیند رعایت شود، زیرا اشخاص تنها یک بار حق ویرایش اطلاعات خود را دارند و هرگونه خطا موجب عدم همخوانی اسناد و مدارک برای اظهارنامه سالیانه می شود که ثبت آن برای خریدار یا فروشنده خدمات و کالا عقوبت اداری به همراه خواهد داشت، بنابراین در ثبت و ویرایش این اطلاعات باید توجه بسیار زیادی صرف گردد.
  با توجه به این موارد موسسه پیشگامان حساب با داشتن کادری مجرب از وکلا و کارشناسان مالیاتی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به تمام مودیان مالیاتی اعم از حقیقی و حقوقی برای انجام امورمالیاتی و تکالیف قانونی مرتبط با سازمان مالیاتی می‌باشد.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  تماس با ما

  آدرس: جردن، خیابان ناهید غربی، پلاک 42 (ساختمان راما)، طبقه اول، واحد دوم
  تلفن:  - 02126201315-02126201320
  ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  آدرس شرکت بر روی نقشه

  © 2017 Pishgaman. All Rights Reserved. Designed by Mosallas.

  حساب کاربری ندارید؟ هم اکنون ثبت نام کنید

  ورود به حساب کاربری