آیا اطلاعات کافی در مورد تنظیم اظهارنامه خود دارید؟

آموزش و آشنایی با تنظیم اظهارنامه مالیاتی:

با توجه به پیشرفت دنیای ارتباطات و جهت آسایش هرچه بیشتر مودیان محترم سازمان امور مالیاتی کشور جهت تنظیم اظهارنامه دیگر نیازی به حضور در سازمان امور مالیاتی کشور نبوده و از طریق رایانه خود می توانیم به تکمیل اظهارنامه خود اقدام نمایید باز هم در این شرایط جهت آسایش هر چه بیشتر شما مودیان محترم ، گروه پیشگامان سعی دارد با همراهی شما با خاطری آسوده از یک سال مالیاتی خود گذر کرده و پشتیبان شما در امور حسابداری و مالیاتی شما باشد.

مودیان حقوقی:

مودیان حقوقی جهت تسلیم اظهارنامه خود نیازمند این هستند که کد رهگیری پیش ثبت نام و نام کاربری و کلمه عبورخود را در اختیار داشته باشند و این امر ضروری می باشد که بدانیم در صورتی می توانیم به تکمیل اظهارنامه خود بپردازیم که به تکمیل ثبت نام و رفع ایرادات احتمالی در سامانه tax.gov.irاقدام نماییم.
در صورت مشاهده خطای ۵۰۴ باید نسبت به برطرف کردن شروط بالا اقدام نموده و به تکمیل ثبت نام و رفع ایرادات بپردازیم.
بد نیست به نکات ذیل هم توجه نمایید :
قراردادهایی که تمبر غیر مالی دارند و رایگان هستند به حوزه مالیاتی ارائه داده و حوزه مالیاتی وظیفه قبول آن را دارد.
مالیات شما بر اساس درآمد شما محاسبه می‌گردد پس اگر مالیات شما عادلانه نباشد می توانید نسبت به آن اعتراض کنید.
پس از تکمیل و تنظیم اظهارنامه حوزه مالیاتی موظف است ظرف مدت یک سال برگ تشخیص را به مودی ابلاغ نماید
و قبل از ابلاغ آن نیز اعلامیه بند ۲ ماده ۹۷ را به مودی ارائه دهد.
در این بند نیز از مودی جهت اثبات میزان مالیات ، اسناد و مدارک خواسته می شود و سپس برگ تشخیص به مودی ابلاغ شده و مودی یک ماه فرصت دارد نسبت به آن اعتراض کند.
مودی می تواند با ممیز به توافق برسد در غیر این صورت اعتراض خود را به صورت رسمی اعلام کرده و ابتدا به هیئت حل اختلاف بدوی و پس از آن به هیئت تجدید نظر می رود.
در صورتی که دفاتر موجود است ولی به علت ایرادات و ابهامات و… مورد قبول ممیز نباشد و رد شود مبلغ جریمه آن معادل ۱۰ درصد مبلغ کل مالیات است.
حتما در تکمیل و ثبت اظهارنامه شماره ثبت را یادداشت نموده تا در صورت نیاز قابل ارائه باشد.
آدرس و شماره تماس خود را به صورت دقیق وارد نمایید.
شدیداً از ارائه اظهارنامه سفید خودداری کرده و به صورت کامل ارائه دهید.
درآمد مشمول مالیات = (ضریب مالیاتی سالیانه برابر دفترچه) × درآمد سالیانهمانده مشمول مالیات = معافیت مالیاتی سالیانه – درآمد مشمول مالیات

مودیان حقیقی:

برای این گروه از مودیان تسلیم اظهار نامه در صورت تکمیل ثبت نام الکترونیکی امکان پذیر بوده و برای واحد های مشارکتی ، جهت عملکرد سال جاری تنها تکمیل یک اظهارنامه کافی بوده و نیازی به ارائه اظهار نامه برای تمام شرکا نیست.

با توجه به اوضاع نا‌مطلوب اقتصادی که توانسته دغدغه‌های مالیاتی مودیان را تشدید کند، مجموعه پیشگامان حساب با بهره‌گیری از وکلای مالیاتی خبره، مشاوران و کارشناسان مالیاتی در خدمت مودیان است تا بتواند مشکلات مالیاتی آن‌ها را حل کرده و باری از دوش آنان بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست