مشاوره مالیاتی آنلاین مشاوره مالیاتی پیشگامان حساب

وکیل مالیاتی

به دنبال مشاوره رایگان با یک وکیل مالیاتی هستید؟ کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…

درباره مسئولیت‌های وکیل مالیاتی چه می‌دانید؟

وکیل مالیاتی کیست؟ ممکن است شما در کسب و کار خود و یا در بخش‌های مرتبط با امور مالیاتی یک شرکت، اشخاصی را که به عنوان وکیل مالیاتی و یا مشاور مالیاتی فعالیت داشته‌اند را دیده باشید. شاید تا به الآن شرایطی برای مشورت با مشاور مالیاتی پیرامون کسب و کارتان پیش نیامده، اما در برخی مواقع ممکن است جهت کسب راهنمایی و دریافت مشاوره در مورد امور مالیاتی، خواسته باشید به دفاتر آن‌ها مراجعه کنید.

اگر به فکر مشاوره گرفتن از وکیل مالیاتی بوده باشید، قطعاً سؤالی درباره اینکه ویژگی‌های وکیل مالیاتی چیست برای شما مطرح شده است. ما قصد داریم درباره خدمات وکیل مالیاتی و سایر مسئولیت‌های او اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

پیشگامان حساب، پیشگام در امور مالیاتی و خدمات وکلای مالیاتی. پیشنهاد ما برای شما این است، قبل از هرگونه اقدام مالیاتی از یک وکیل مالیاتی متخصص مشاوره و راهنمایی بگیرید تا بتوانید بهترین روند را در پیش بگیرید..

جهت گرفتن مشاوره مالیاتی با ما تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۰۵۸۶۸

وکیل مالیاتی کیست؟ و دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟

به فردی که در زمینه‌های حسابداری و مالی تخصص و مهارت‌های لازم را کسب کرده باشد، وکیل یا مشاور مالیاتی می‌گویند. مشاور مالیاتی نه تنها بر تمامی مباحث حسابداری و حسابرسی تسلط کافی دارد، بلکه می‌داند موضوعات حقوقی و مقرراتی مالیاتی از کجا سرچشمه می‌گیرد، او با داشتن تجربه کافی در زمینه پرونده‌های مالی و حسابرسی در دادگاه‌ها و مراجع قضایی می‌تواند شما را در تمامی مباحث مالیاتی راهنمایی کند.

خدمات وکیل مالیاتی چیست؟

اگر می‌خواهید شرکت شما مشمول پرداخت مالیات کمتری شود، بهتر است با مشاور مالیاتی در ارتباط باشید. چرا که یک مشاور یا وکیل مالیاتی با توجه به آگاهی و اطلاعاتی که در مورد قوانین، بخشنامه‌ها و آیین نامه‌های مرتبط با امور مالیاتی دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا از پرداخت مالیات اضافه بر سازمان جلوگیری کنید. هزینه‌های پیرامون مالیات یک کسب و کار و یا شرکت توسط مشاور مالیاتی به دو صورت کاهش پیدا می‌کند، که شامل خدمات پشتیبانی و حمایت مالیاتی و خدمات دادرسی و رسیدگی مالیاتی می‌شود.

خدمات وکیل مالیاتی در مورد پشتیبانی و حمایت از امور مالیاتی شرکت

وکیل مالیاتی در ابتدا به صاحبان کسب و کار و شرکت‌ها، اطلاعات مورد نیاز را در قالب مشاوره به آن‌ها ارائه می‌کند و آن‌ها را از قوانین مالیاتی آگاه سازی می‌نماید. بعد از این مرحله، مشاور مالیاتی به همراه کارمندان بخش مالی و حسابرسی شرکت، به سراغ تنظیم، تحلیل و بررسی صورت‌ها و پرونده‌های مالی شرکت می‌روند. تنظیم صورت‌ها و مدارک مالی شرکت در توسط مشاور مالیاتی به صورت کاملاً شفاف و دقیق انجام می‌گیرد. چرا که اگر این فرآیند به درستی انجام نشود، شرکت باید بیشتر از مبلغ تعیین شده، مالیات بپردازد.

یکی از ویژگی‌های وکیل مالیاتی نظارت دقیق بر تمامی قراردادهای شرکت و بررسی چگونگی مبالغ پرداختی و دریافتی شرکت است. همچنین مشاور مالیاتی راهکارهایی را به شما معرفی می‌کند که با استفاده از آن‌ها، می‌توانید از معافیت مالیاتی بهره‌مند شوید.

خدمات وکیل مالیاتی در مورد دادرسی و رسیدگی به امور مالیاتی

از ویژگی‌های وکیل مالیاتی می‌توان به بر عهده گرفتن صفر تا صد پرونده مالیاتی اشاره کرد. مشاور مالیاتی می‌تواند با داشتن پرونده‌های مرتبط با امور مالیاتی یک شرکت و یا کسب و کار، از طریق مراجع قضایی اقدام به حل مشکلات در اداره مالیات کنند. اواخر تیر ماه هر سال مدیران کسب و کارها، در تاریخ تعیین شده فرم اظهارنامه مالیاتی پر می‌کنند و برای اداره مالیات می‌فرستند.

توجه داشته باشید که در برخی از مواقع ممکن است، کارشناس اداره امور مالیات بعد از بررسی‌ها و ارزیابی‌های خود، اظهارنامه شرکت شما را نپذیرد و برای مالیات شرکت مبلغ دیگری را تعیین کند. در چنین شرایطی باید از مشاور مالیاتی بخواهید که از طریق مراجع قضایی و پیگیری اختلافات، صحت اظهارنامه مالیاتی شما را اعلام کند، تا شما از پرداخت مالیات اضافه معاف شوید.

وکیل مالیاتی با تسلطی که بر پرونده مالیاتی شرکت شما دارد، می‌تواند با استفاده از تخصص و مهارت‌های لازم و آگاهی کامل از قوانین پرداخت مالیات، در هیئت حل اختلاف حضور پیدا کند و دفاعیات خود را از اظهارنامه مالیاتی شرکت اعلام کند، او در اکثر مواقع با دفاعیات و دلایل مناسب می‌تواند رأی صادره از اداره مالیات را برگرداند.

وکیل مالیاتی کیست؟
مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی؟

آیا مشاور مالیاتی همان وکیل مالیاتی است؟

معمولاً مشاوران مالیاتی از نظر امور حقوقی، سمت خاصی به عنوان وکیل ندارند، اما می‌توانند، پرونده‌های مالیاتی شرکت را به واسطه وکالت نامه از طرف شرکت، قبول کنند و به عنوان کارشناس رسیدگی به امور مالیاتی شرکت برای حفظ صحت اظهارنامه مالیاتی در مراجع قضایی حاضر شوند. وکیل مالیاتی با اشراف کاملی که بر آیین نامه‌ها و قوانین اداره مالیات دارد می‌تواند در مراجع رسیدگی، از اظهارنامه مالیاتی شرکت دفاع کند. او در دفاعیه خود استانداردهای مالی مشخص شده از اداره مالیاتی را در نظر می‌گیرد.

فهرست