وکیل مالیات‌ بر درآمد‌های اتفاقی

جهت هماهنگی و مشاوره حضوری با وکیل مالیات‌ بر درآمد‌های اتفاقی، شرکت پیشگامان حساب با ما تماس بگیرید

مرکز تخصصی وکلای مالیاتی و مشاوره مالیاتی شرکت پیشگامان حساب

جهت رزرو وقت مشاوره مالیاتی با شماره تلفن زیرتماس حاصل نمایید

وکیل مالیات‌ بر درآمد‌های اتفاقی

دولت ها همواره به دنبال راه هایی هستند که مخارج و هزینه های خود را تامین کنند. یکی از این راه ها اخذ مالیات از شهروندان است. مالیات انواع مختلفی دارد که در دو دسته ی مستقیم و غیر مستقیم قرار می گیرند. هر یک از این دو دسته از مالیات زیرمجموعه های مخصوص به خود را دارند. یکی از زیرمجموعه های مالیات های مستقیم را می توان مالیات های اتفاقی یا مالیات بر درآمد اتفاقی به شمار آورد. اما این نوع از مالیات چیست؟ به چه مواردی تعلق می گیرد؟ وکیل مالیات‌های اتفاقی کیست و در چه مواقعی می توان از خدمات آن بهره مند شد؟ در ادامه به همه ی این پرسش ها پاسخ خواهیم داد با ما همراه باشید.

تعدادی دیگر از خدمات وکلای مالیاتی پیشگامان حساب

خدمات شرکت پیشگامان حساب در زمینه ی مالیات بر درآمدهای اتفاقی

پیش از اینکه به وکیل مالیات‌های اتفاقی بپردازیم خوب است در ابتدا در مورد مالیات بر درآمد اتفاقی و خود این درآمدهای اتفاقی صحبت کنیم و سپس در مورد خدماتی که شرکت پیشگامان حساب ارائه می دهد به صحبت بپردازیم.

تعریف مالیات بر درآمد اتفاقی

درآمدهای اتفاقی به کلیه ی درآمدهایی گفته می شود که فرد می‌خواهد شخص حقیقی باشد یا شخص حقوقی آن را یا به وسیله ی معامله کردن محاباتی، یا به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچ پولی، یا تحت عنوان هدیه یا جایزه و یا هر چیز دیگری از این قبیل و یا به صورت بلاعوض به دست آورد.

این درآمد می تواند هم نقدی و هم غیر نقدی باشد. حال به این درآمد که می تواند نقدی و یا غیرنقدی باشد مالیات تعلق می گیرد که به این مالیات، مالیات بر درآمد اتفاقی گفته می شود. نرخ این نوع از مالیات بر اساس نرخ تعیین شده برای مالیات های نوع مستقیم محاسبه می شود.

در صورتی که نیاز دارید تا از خدمات یک وکیل مالیات بر درآمدهای اتفاقی استفاده کنید پیشنهاد ما استفاده از خدمات شرکت مجرب پیشگامان حساب است. این شرکت با سابقه ی خوبی که در زمینه ی خدمات مالیاتی دارد و در عین حال با بهره گیری از پرسنل حرفه ای اعم از وکلا و مشاوران می تواند به خوبی شما را در زمینه ی پرونده های مالیات بر درآمد اتفاقی یاری کند.

خدمات وکیل مالیات‌ بر درامد اتفاقی

در انتها این پرسش به وجود می آید که در چه مواقعی می توانیم از خدماتی که یک وکیل مالیات‌های اتفاقی به ما ارائه می دهد بهره مند شویم.

به طور کلی در صورتی که هرگونه مشکلی در زمینه ی درآمدهای اتفاقی خود و نیز مالیات هایی که بر این درآمدهای اتفاقی واقع شده و تعلق گرفته اند داشته باشید می توانید از وکیل مالیات‌های اتفاقی استفاده کنید.

در کیس هایی نظیر اعتراض به پرداخت مالیات بر درآمد اتفاقی، شکایت در راستای میزان مالیات تعیین شده برای این نوع از درآمد و یا حتی پرداخت مالیات برای درآمدهای اتفاقی که معاف از مالیات هستند به اشتباه و سایر مواردی از این دست که مرتبط با درآمدهای اتفاقی و مالیات تعلق گرفته به آن هستند فرد شاکی می تواند از خدماتی که یک وکیل مالیات‌های اتفاقی در این زمینه ارائه می دهد بهره مند شود و پرونده ی خود را پیش ببرد.

جهت ارتباط با چنین وکیل و یا مشاوری می توانید از موسسه های حقوقی و یا موسسه های حسابداری که خدمات مشاوره ی مالیاتی نیز ارائه می دهند بهره مند شوید.

تصویری-از-وکیل-مالیات-بر-درامد-اتفاقی-موشن

وکیل در زمینه‌ی مالیات بر درآمد اتفاقی چه اطلاعاتی می‌بایست داشته باشد؟

در ادامه ی این بحث از وکیل مالیات‌های اتفاقی نوبت به این میرسد که ببینیم این رشته از وکالت و شخصی که در آن مشغول به کار است می بایست چه اطلاعاتی داشته باشد؟ در قدم اول این وکیل می بایست بداند کدام دسته از درآمدها، مشمول مالیات بر درآمد اتفاقی می شوند و می‌بایست این مالیات را برای آنها پرداخت.

اگر درآمد اتفاقی به دست آمده به صورت غیرنقدی باشد صد در صد آن درآمد مشمول پرداخت مالیات خواهد شد.

این مالیات با توجه به ارزش روزی که درآمد فوق در آن تحقق پیدا کرده است مشمول مالیات بر درآمد می شود و نرخ آن برابر با نرخ مصوب مالیات های مستقیم است. تنها استثنای موجود در این زمینه املاک هستند.

آن دسته از املاکی که هنگامی که قرار است قانون برای آنها اجرا گردد، ارزش و بهای آنها از نظر معاملاتی مشخص شده باشد. برای این دسته از املاک مالیاتی که به آنها تعلق می گیرد بر حسب ارزش معاملاتی است که برای آن ملک مشخص شده است.

یکی از پرسش های پرتکرار در مورد صلح معوض و یا هبه ی معوض است. به غیر از نقل و انتقال املاکی که به شکل قطعی و در هر حالت به غیر از عقد بیع انجام شود در بقیه ی موارد مالیاتی که بر درآمد اتفاقی تعلق می گیرد عبارت است از: تفاوت بین قیمت و یا بهای عوضین. این مابه التفاوت با توجه به ماده های این قانون و مقررات وضع شده برای آنها محاسبه خواهد شد. مالیات را می بایست طرفی از معامله بپردازد که از این معامله منتفع شده باشد.

تصویر-قسمت-آنچه-وکیل-مالیات-بر-درامد-اتفاقی-باید-بداند
عکس-سایر-اطلاعاتی-که وکیل-مالیات-بر-درامد-باید-داشته-باشد

سایر اطلاعاتی که وکیل مالیات بر درآمد اتفاقی باید داشته باشد

یکی دیگر از اطلاعاتی که لازم است این نوع از وکیل در مورد ان بداند معافیت های مالیاتی برای آن است. این که کدام دسته از درآمدها مشمول مالیات بر درآمد اتفاقی نمی شوند و از پرداخت این نوع مالیات معاف هستند. سه دسته از درآمدها هستند که از پرداخت مالیات بر درآمد اتفاقی معاف هستند. این سه دسته عبارت هستند از:

  1. کمک هایی که به صورت نقدی و یا غیر نقدی به وسیله ی برخی سازمان ها که در ادامه آورده می شود به اشخاصی که حقیقی محسوب می شوند به صورت بلاعوض انجام می شود. این سازمان ها عبارت هستند از: موسسه های خیریه، موسسه های دولتی، نهادهای وابسته به انقلاب اسلامی، شرکت هایی که دولتی هستند، موسسه های عام المنفعه، شهرداری ها و وزارتخانه ها.
  2. وجه نقد و یا هر نوع کمک مالی که به افراد خسارت دیده از حادثه ها و بلایای طبیعی مختلف اعطا می شود. از جمله خسارت دیدگانی که در جنگ، آتش سوزی، سیل، زلزله و سایر حوادثی از این دست که از نوع غیر مترقبه هستند دچار مشکل شده اند و نیاز به کمک دارند.
  3. کلیه ی جایزه هایی که دولت به عنوان هدایای تشویقی به بخش هایی نظیر تولید، خرید کالاها و محصولات کشاورزی و نیز صادرات ارائه می دهد.
فهرست